1 Haziran 2015 Pazartesi

Ders Etkinliklerine Katılım ve Proje Görevi Değerlendirme Ölçeği

Arkadaşlar sene sonu yaklaşıyor. Yıl sonu teslim etmemiz gereken evraklardan bizi en çok uğraştıran ölçeklerdir. Ekteki dosyamızda hem "Ders Etkinliklerine Katılım" hem de "Proje Görevi" değerlendirme ölçeği bulunmaktadır.
Ölçeklerde not kısmına yazdığınız puanın dağılımı otomatik yapılmaktadır. Kriterlerinizi isteğiniz doğrultusunda değiştirebilirsiniz.

Öğrenci listesini tek tek yazmanıza da gerek yok. e-okul'dan öğrenci listesini kopyalamayı da anlatayım.

1. Not İşlemleri'nden Hızlı Ders Notu Girişi'ne tıklıyoruz.
2. Sınıfımızı ve dersimizi seçip listele diyoruz. Sınav, proje, ders etkinliklerine katılım kısımlarını işaretlememize gerek yok.
3. Açılan sayfada ilk sıradaki öğrenci numarasının olduğu yerden başlayıp en sona kadar seçiyoruz. Örnek resme göz atın. Belki sıkıntı olur diye öğrenci isimlerinin olduğu yeri sildim. Resmi büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.


4. Tümünü seçtikten sonra kopyala diyoruz.
5. Bilgisayarımızda yeni bir word belgesi açıyoruz. Ctrl+V yapıp yapıştırıyoruz.
6. Word belgesine yapıştırma işini yaptıktan sonra resimdeki gibi sadece öğrencilerin olduğu sütunu seçiyoruz. Daha sonra kopyala diyoruz.
7. İsim listesini seçip kopyaladıktan sonra indirdiğimiz ölçekleri açıyoruz. Adı-Soyadı kısmınız altındaki ilk satıra tıklayıp Ctrl+V yapıyoruz. Listenin tamamı kopyalanacaktır.
8. Son olarak da öğrencinin adının olduğu satırın sonundaki "Toplam" kısmına puanını yazıyorsunuz. Dağıtımı Excel dosyası otomatik olarak yapacaktır. 

Anlatımın uzun olması gözünüzü korkutmasın. Elimden geldiğince anlaşılır olsun diye uzattım. Yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Ölçekleri aşağıdaki indir butonundan indirebilirsiniz.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder